Občasníček :o)

KRÁSNÉ VÁNOCE S VLOČKAMI ŠTĚSTÍ,
ZABALENÉ KOUZLEM LÁSKY,
PŘIKRYTÉ
PEŘINKOU SPLNĚNÝCH SNŮ A
PLAMÍNKY POHODY V OČÍCH.
ŠTĚSTÍ A RADOST
POD STROMEČKEM A
VŠE NEJLEPŠÍ V NOVÉM ROCE
PŘEJÍ
PETRA A
MATÝSEK

 

23. prosince 2011

Koukám, že nic nevidím. Pěkně mi to tady ta moje mamí vede. Za takovou dobu ani čárka!! Musím si s ní vážně promluvit, páč to takhle nejde. Prostě musí dopsat všechno, co se za tak dlouhou dobu událo.

 

23. července 2010

Jejda, jejda, to se nám pokazilo počásko :O( Ále co, aspoň si odpočinu a pak zase hurá k vodě. Normálka musím vyštěkat, že jsem chodil každý den plavat do řeky a mamí plavala taky. To já tak tuze rád. Vždycky si to príma užiju, plavu, pak přistanu mamce na rameni, trošku odpočinu a zase plavu. To je takový bájo, to se ani nedá všéciško vyštěkat. Jen to vedro je úmorný. Musíme na plavání chodit ráno, potom jsme schovaný doma a zase jdeme k večíru, když už tolik nepálí sluníčko. Někdy mě mamí naloží na kolo a frčíme si, abych nemusel ťapkat po rozpáleném asfaltu. Takže v týdnu plavu ve Vltavě, o víkendu na chajdičce ve Stropnici a pozoooor, novinka největší, teta, strejda a mamí koupili bazén. Tý jo, když to vybalili, sem si štěkal, co to zase na mně chystají. Mamí pořád povídala, Matunko, to budeš koukat :O) A taky jo, koukal jsem jak vyoraná myška :O)) Hned se mi ta kulatá věc líbila a když se do ní napustila voda, tak to nemělo chybu. Jen nevím, kdo měl větší radost, jestli já nebo člověčáci. Mamí v bazénu řádila jak malý dítě, sem teda koukal :O)) No, co bych víc štěknul, doma máme další dva kočičí raubíře. Jsou to sourozenci Madlenky a Ťapíčka. Pěkní draci, jak jinak. Je to zase kluk a holka, Čenda a Dášenka. Čenda je príma, ten byl hned kámoš, ale Dášenka, ta nám dává zabrat!! Nejdřív vůbec nekamarádila ani s mamkou a když viděla mně, tak ouplně šílela, prskala, ježila se.......Tssss, jeden den jsem jí to trpěl, ale pak jsem po ní seknul tlapkou, převrátil jí na zádíka a celou jí umyl. Od tý doby je jak andílek, chicht, sem jí ukázal, že jí nesežeru, né :O) Jen s mamkou pořád není kámoška. Teda někdy jo, ale většinou ne. Mamí je z toho nešťastná, už vůbec neví, co s tou holkou kočičí dělat. Ono je teda fakt, že mamka musí oběma 3 x až 4x za den mazat očička, páč mají velký zánět. No a Dášenka po každém namazání asi dvě hodiny trucuje, maminu kouše, prská, ouplná hysterka. Mamka si říká, že až doléčí očička, tak snad už Dášenka bude lepší kámoška. Ale víte co, ona je celá Dáša trošku vyčůraná, chicht. Když chce papat, to jí moje mamka neva, když za náma přijde do postele, to jí mamka neva, tsssss, asi jí to budu muset vysvětlit :O) Ale jináč válčíme dobře. Ták a já mažu oběhnout pozemek a pak honem spínkat, třeba bude ráno svítit sluníčko a já půjdu zasejc plaváčkovat.

 

MÁM NOVÉ VIDO Z NAROZENIN A JEŠTĚ JEDNO S MADLENKOU, MRKNĚTE :o))

 

6. července 2010

Téda, nějak ten občasníček zanedbávám. Ale mám tolik starostí!! Normálka máme doma zase dva kotíse. Když k nám přišli, byly jim čtyři týdny. Prostě prťata. A co já na to? No, co jiného, dělám jim taťku :O)) Chodí za mnou jako ocáskové, já je opatruju, omejvám, hrajeme si. Mamina je na mně tuze pyšná, jsem prej vééééliký šikulka ♥♥ Prckové - Madlenka a Ťapík - byli trošku nemocní. Měli chřipku. Madlenka na tom byla hodně špatně, skoro nemohla dýchat. Museli k doktorovi. Dostali prášíčky. Ťapulka byl za pár dnů fit, ale Madlenka ne. Takže se znova jelo k doktorovi a musela se nasadit jiná antibiotika v injekcích. Z maminy se stala zdravotní sestra a píchala injekce :O)) Já to všéciško sledoval a byl jsem rád, že se to mně netýkalo.

O prcky se hned ozvalo několik zájemců, ale museli se doléčit. Nakonec se mamce nejvíc líbila paní, která si je vezme oba společně. Zítra by si ty dva Ďáblíky měla odvézt. Ale aby nám nebylo smutno, v pátek se přivezou jejich sourozenci a bude zase ródeo.

Já teď mám prázdniny s tetou na chatě, počásko vyloženě koupací, tak si užívám. V pátek se byla mamina koupat taky, to bylo bájo. Pak musela jet domů za kočičákama. Ale jezdí za mnou, jsem klučík statečnej a s tetou je na chatě príma. Jináč už zase musím běžet, mám moc práce na zahradě :O))

 

 

19. června 2010

Počasí na prdlačku, pořád jsem celej mokrej, ucouranej, ách jo. Ani mě mamina nevzala na další výlet na kole, páč pořád leje. A já se tak tuze moc těšil. Snad už bude příští týden líp a vyrazíme. Jináč nic moc nového, až na to, že mě mamí v pátek táhla k pesodoktorovi!! Nebyl to jen tak obyčejnej pesodoktor, ale byl to celej homeopatickej doktor. Tsss, v tom nevidím rozdíl, je to stejný. I když musím štěknout, že na mě ten homeo doktor vůbec nešahal, nic do mně nepíchal, byl lepší než jiný, ale stejně jsem se na něj díval blé škaredě. Mamí si s ním povídala a já zíral na dveře a vymejšlel, jak vzít roha. Taky jsem si štěkal, ale jen tak po fousky, že si mohla jít klábosit sama, bych počkal doma. Ale to by asi neklaplo. Normálka si mě ten drzej doktor foťákoval, tsss, sem mu zapózoval, ať vidí, že jsem slušně vychovanej. Chtěl si mě pohladit, ale to nehrozilo, sem před ním couval jako rak. Ani si nešáhnul, chicht. Když se konečně vykecali, mohl jsem odejít pryč. Mamí je s ním domluvená, že mi pošle nějaký kuličky, který budu muset zobat. To se ještě uvidí, jestli budu nebo nebu zobat. Sice si myslím, že budu muset, ale třeba mamulínku ukecám. No a po tomhle odporným pátečním podrazu s pesodoktorem jsem jel na chajdu. Sice počásko na prd, ale práce na zahradě mám dost. Jen jsem se letecky přivítal s Fífou a šel jsem makat. Ještě musím naštěkat poslední novinku, v pondělí nám přivezou asi koťátka, vrrrrr. Prej se o ně zase budu starat, než jim najde mamí novej domov. Sem teda moooooc zvědavej, co to zase bude za torpéda.

15. června 2010

Dneska mamí oprášila kolo a konečně jsme vyrazili! Sice žádná dálka, ale bylo to príma. Jeli jsme po stezce kolem řeky, když se mi chtělo, tak jsem běhal a když ne, tak jsem se vezl. Chicht, mamí mi řekla, že jsem pěkně mazanej, páč jsem chtěl víc jezdit na kole :O) Ále co, musel jsem si to po zimě pořádně užít. Mám slíbeno, že příště pojedeme až na Hlubokou, jupííííí, tam je rybník, bych si mohl zaplavčit. Dneska se nám tak daleko nechtělo, je zataženo a měli jsme strach, že zase přijde nějaká smršť. Ták a teď jdu hodit šlofíka, dodržuju polední klid :O))

 

12. června 2010

Ufff, to je vedro. Jsem sice rád, že můžu plavčit, ale ...... No, tak musím natlapkat, co se u nás děje nového. Celkem nic, ale jak už jsem tlapkal, plavu a plavu. Celý tenhle týden mě mamina bere k vodě, to je vám parádička. Byli jsme na koupališti, které bylo původně pro člověčáky, ale nějak se nevydařilo a je to psí koupák. Člověčáci se tam teda někdy taky koupou, ale pesanů je převaha. Tam chodíme jen začátkem léta, potom už je voda škaredá a chodíme do řeky. Ve čtvrtek jsem byl prubnout i naší Vltavu, ale je dost vody a veliký proud, v tomhle já plavat nemůžu, no alespoň jsem se schladil a mamina taky. Na pátek hlásili, že bude tůze velké vedro a já měl jet odpoledne na chajdu. Mamina řekla, že by to byla šílená cesta, tak všechno zařídila a vyrazili jsme hned ráno. Já měl radůstku jako maličký štěně. Hned jak jsem dorazil, hledal jsem Fífu. Jenže ouha, on nikde. Lump, já přijedu na návštěvu a žádné vítání. Když přijel strejda z nákupu, tak nám řekl, že Fífa večer zmizel a nevrátil se! No, byl poplach. Šli jsme s maminou hledat toho nevděčníka. Volali jsme, ptali se sousedů, ale nikdo toho ďáblíka neviděl :O( Byli jsme moc smutní, ale mamina povídala, že určitě vyrazil někam za holkama a až dostane hladík, tak se vrátí. Kde jinde by dostával takovou dobrou baštu, né? Ale já už jsem měl jiné starosti, chtěl jsem jít plavčit. Šli jsme zjistit, jestli někudy vlezem do řeky, páč byla hodně rozvodněná a nevěděli jsme, jestli naše místečko zůstalo v původním stavu. Naštěstí jo, jen cesta byla hodně zarostlá, poprosil jsem strejdu, ten vzal kosu a cestu nám vysíkl. Mamka to v rychlosti shrabala a už se letělo plavat. Bylo dost vody a velkej proud, takže plavčení mi moc nešlo. Uštěkal jsem maminu a ta šla plavat taky, takže jsem měl plavčíka přímo ve vodě. Když lezla do vody, pištěla jako nějaká myš, prej že je voda studená :O)) Ale jak se jí pak ve vodě zalíbilo! Páni, to vám bylo :O)) Plaval jsem jako ďáblík, jen proud mě chtěl pořád táhnout jinam, než jsem chtěl, tak mě mamka přidržovala. Taky mě mamka chovíčkala ve vodě a já si v proudu vyhlížel klacíky a chytal je. Byli jsme plavat několikrát, vždycky jsem na zahradě trošku oschnul a už se mazalo znova k vodě. Na zahradě jsme měli rozloženou deku a já si na ní s maminou lumpačil. Blbnul jsem s míčkem a bylo mi parádně. Taky jsem dostal jeden ze svých šílených záchvatů, jak říká mamina, lítal jsem po zahradě, na všechno vrčel a mamí se smála jako potrhlá :O)) Odpoledne přijela teta a mamka potom za chviličku jela domů, ale v sobotu se vrátí. Domů pojedeme v neděli, snad už nebude takové vedro. Chceme jet někam na výlet na kole, tak aby mi mamina nezahynula při šlapání, chicht. Ještě musím natlapkat, že se Fífa vrátil, jupíííí. Hned letěl k mističkám, byl hladovej jako vlk. Lump jeden. A pořád chrní, někde flámoval a takhle to dopadá :O)) Hlavně, že je zpátky. Ták a já mažu na obhlídku zahrady.

 

4. června 2010

Mám narozeninýýýý!

Narozky vyšly na pátek, ale oslava byla až v sobotu na chajdě. Po propršeném týdnu se udělalo krásné počásko a byla grilovačka. Dostal jsem tůze dobrý dortík a vzorně se rozdělil s Fífou. Dárečky taky byly, to je jasný :O) Dostal jsem své oblíbené míčky, kterým mamka říká Donaldi, chicht. Potom polštářek, který vypadá jako ovečka a je moc príma, pak ještě spoustu ňaminek. Někdo by mohl říkat, že jsem toho moc nedostal, ale já jsem byl spokojený. Jiné hračky než míčky mě nezajímají a mamina povídala, že než bych měl dostávat nějaké hračky, které pak doma budou ležet, koupí mi raději pořádnej kus masa, chicht. A s tím já souhlasím :O)) Oslava byla príma, grilovačka taky. Já i Fífa jsme dostlali kuřecí grilované prsíčko, to byla ňamka. Nedostáváme to člověčí, ale upečené v alobalu - spešl pro nás zvířátka :O)

 

22. května 2010

Jsem tůze velký fanda hokeje :O)) Číhal jsem číhal, při tom držel pacičky a štěkal jsem: "Góóóóóóóóóóoóól!!!!!!!!!" Klucí jsou sjůper, máma z toho má nervíky v kýblu, chicht a zítra, to bude mazec. Musíme všéciško stihnout, páč po osmé hodině se od TV ani nehneme a budeme zasejc fandit, aby těm ♥♥klukům našim šikovným dajli tu zlatou medajli♥♥

 

21. května 2010

Téda, tu maminu dokopat ke kompjůtru, to je ale fuška. Pořád říká, že nemá čas. No, ještě aby ho měla, když se musí věnovat mě, chicht. U nás nic nového, teď se nějak pokazilo počásko. Zima nám nevadí, ale pořád prší, a to já moc rád nemám. Takže mi mamina vymejšlí doma zábavu, abych se nenudil. Já stejně nejradši lítám s míčkem. Nedavno jsem byl na návštěvě u jorkšírskýho kámoše a dostal jsem sjůper míček. Mamka mu říká Donald, tomu míčku :O)) Kámoš se jmenuje Benjík. Ale nejdřív k Donaldovi, do toho jsem se zamiloval, pořád mi ho mamina musí házet, já ho vzorně nosím. Takový záchvaty mám třeba i v noci, páč já jsem nezmar. Donald suprově píská, mě se to moc líbí, ale mamina si prý půjde koupit špunty do uší a nejen sobě, asi je budou potřebovat i sousedi :O)) Pořád mi mamka říká, že mě Donald omrzí a vrátím se ke svému oblíbenému hopíkovi, ale nééééé, já Donalda miluju. Hmmm a největší švanda je, že ten míček mi mamina chtěla koupit ještě jeden, abych měl i na chajdě s čím pískat. Vrrrrrr, u nás ho nemají :O( No, nebojte,objednala mi ho na netu a dneska došel balíček. Tý jo, já zíral, co se to na mně vyvalilo!! Tolik Donaldů :O)) Já su tak šťastný :O))

A teď k Benďovi, mýmu kámošovi. Moc rád k němu chodím na návštěvu. Vždycky mu prošmejdím celej bejvák, zbaštím mu všechny granulky, vypiju vodu.....prostě príma host. Ale Benďa je fákt kámoš, vůbec se nezlobí, chicht. Taky spolu chodíme šmejdíkovat ven, on je mladší než já a docela poseroutka. Já mu dělám ochranku, žádnýho habána k němu nepustím :o)

Jináč mamina pomáhá s kočičákama. Zrovna před 14 dny odchytla jednoho umňoukánka, je u depozitní tety Verči. Kocourek se jmenuje Filípek (tak ho pojmenovala paní, která ho celý rok krmila). Filípek je zatím paličatej, vůbec se nechce s člověčákama kamarádit :O( Asi potřebuje víc času, než zjistí, že doma je príma, nikdo mu nebude ubližovat, až to pochopí, najdeme mu novou rodinku, kde se bude mít moooooooc dobře. Určitě líp než venku. Na místě, kde byl, už nemohl zůstat, začal lítat po silnici a hrozilo, že ho něco přejede. Takže mu všichni držte pěstičky, aby brzo dostal rozum. Dneska se za ním mamina byla podívat, dovezla mu ňaminkový masíčko, zakysanou smetánku, kterou on má tuze rád, taky mu ušila maličké pytlíčky, které naplnila nějakýma bylinkama (šanta kočičí), která u koček prý vzbuzuje úžasný pocit. Uvidíme, jestli se Fífula uklidní. Ještě jsou objednané nějaké kapičky, takže to by bylo, aby nedostal rozum :O)

Minulý víkend u nás byla výstava HOBBY a holky tam vzaly kočičáky z depozit a nabízely je lidem. Spousta lidiček se přišlo podívat, přispělo na číči a nejlepší zpráva je, že všechny tři kočičky z našich depozit a dalších asi pět z Jindřichova Hradce našlo nový domov :O)) Úspěch, ne??

30. dubna 2010

Jupíííí, to je krásné počásko, lítám venku, válím se v travičce, taky jsem byl už v řece, sice jen po bříško, ale byl :O) Je to žůžo. Dopolecne poletujeme venku,  kolem poledne je na mně až moc velký horko, vůbec nechci ven,ale večír zase ožiju :O) Jináč musím nahlásit, že mamina byla o víkendu na výstavě psů. Sem jí teda pustil, páč povídala, že mi něco koupí. Takže byla dohoda, že mamina na výstavu pro dárečky a já na chajdu s tetou, chicht, takhle jsem si to domluvil. To je jasný, že jsem čekal nějakou levárnu a taky jo. Mamí se zase hnala za bandou čau-čauí :O) Přijela Nelinka s Míšou a taky Hefík, to jsou naši kámoši z Hafíků. Zrada byla, že Míša neměl přijet, jen Nelča. A já Míšu teda mám rád, ale moje mamí taky - to je samé Míša je medvídek, Míša je mazlík, vrrrrr, já abych se užárlil.

Nelinka a Míšánek

 

No, nakonec to dobře dopadlo, mamka mi Míšu domů nepřivedla :O) Nelince předala moje pozdrávky - páč to je holka krásná zasejc podle mně a ještě jsem dostal dárečky od Míši i Nelči a mamka se taky nedala zahanbit. Jo, výstava by u nás mohla být častěji :O)) Taky jsem dostal nějaký blééééé kondík a rozčesávač na vlásky, vrrrrr, to já moc nemusím.

Joooo a jsem včera byl na chaloupce za dědou, musel vyměnit našemu autíčku zimní botičky za letní. Byl jsem celé odpoledne na venkově. Paráda. Lítal jsem po zahradě, byl jsem občíhnout okolí, parádně jsem prohnal kočku. Tý jo, ta mazala na strom až se jí prášilo za pacinama. Marně mamina volala, že nesmím, vrrrrr, kočka je nepřítel číslo jedna!! Dostal jsem kázaní, že takhle teda ne, že je to číča jako náš Fífa a různý jiný blá blá blá. Vrrrrrrr. No a když jsem u toho našeho grázla Fífalky, tak musím zasejc něco škrábnout.

Mamí mu nakoupila na výstavě taky tuze dobrý papu. Páč tady v našich obchodech mají jen podivné konzervy a kapsičky, kterým říkají masové, ale masa jsou tam jen 4%. Takže mamí sháněla pořádné masové :O) a sehnala. Ty co koupila mají 93% procent masa a Fífalka se po nich olizuje až za ušima. No, zase budeme muset objednávat z netu, páč tady nejsou k sehnání. Mamí je rozčílená, že ve všech obchodech jsou sto let za opicema, páč než k nám něco dojde, tak to trvá a trvá. Jináč Fífalka začíná s touláním :O( Máme o toho kluka strach - auta, zlej pes jedněch lidí, kterej volně pobíhá po vesnici...... Ach jo, trdlo naše, snad bude opatrnej při svých toulkách.

Taky musím nahlásit, že kočky umí lítat :O) Povídala to mamí. Byla pomáhat při odchytu toulavých kočičáků, pak je vezli na kastraci a ten jeden divoch vylítnul z přepravky a málem zbořil veťošce ordinaci, pokousal a podrápal jednu paní....... To byl prej mazec. A když po kastraci odvezli kocoury domů k Martině, tak ten jeden divoch zase prchnul a lítal vzduchem. Mamí z toho byla celá vyřízená, páč jí ho bylo líto. Ale už je dobře, páč všichni - jsou to tří bráchové - už jsou v bezpečí. Doma se jim vůbec nelíbilo, tak mamí sehnala jednu paní z vesnice, která si kluky vzala na statek ke zvířátkům. Můžou být venku, lítat si kde chtějí a baštu budou taky dostávat. No není to príma? Lepší živůtek, než kterej by je čekal venku na sídlišti, kde do teď bydleli.

No a to je tak všéciško, co stihnu natlapičkovat, páč mažu na chajdu, jupííííííííí :o)))

 

10. dubna 2010

Tý jo, tak já celý prodloužený víkend makal na zahradě. Štěknu vám, že to bylo něco. Plot nedodělaný, všude hromady země a já musel všéciško pročmucháčkovat. O tom, kde všude jsem měl bahno snad ani nemusím škrábat, chicht. Moc se mi taková práce na zahradě líbí, mamce už míň :O) Tak jeden příklad - jako každý rok, dostal jsem i letos, malinkého piškotového beránka. Nebojte, já tohle nebaštím!! Vždycky ho čapnu za hlavičku a jdu si ho zahrabat. No a letost se mi opravdu zadařilo, v tom mokrém a slizkém bahníčku se zahrabávalo jedna radost. Jenže jak jsem se rozvášnil, vlásky, co mám na hlavičce, jsem měl samé bahno. Noromálka se mi udělala bahení hrouda na hlavě. To bylo něco, jsem nemohl hlavinku ani zvednout, jak to bylo těžké, chicht. Násladovala očista, moc se mi nelíbila, ale hned jak hrouda bahna zmizela, mohl jsem zase zvednou hlavu, chicht. Hrůza a děs. Jináč jsem pomáhal tetě připravovat truhlíky s kytkama, s mamkou jsme házeli mičudu, byli na prochajdách, príma jsme si užívali. Joooo a byl jsem v řece, chicht. Mamina mě vzala na prochajdu a potkali jsme sousedovic Nelinu, já jí moc nemusím, páč mi pořád skáče na hlavu, koza jedna hloupá! Tak mamí moc nekoukala kam jdu a snažila se tu potvůrku bílou odehnat. Došli jsme až do lesíka, kde je dobrej přístup do řeky - v létě se na tohle místo chodím koupat - no a já si to přesně k tomuhle místu štrádovatl. Jenže mamce až pozdě docvaklo, že jdu plavat!! Než něco stačila říct, byl jsem ve vodě. Ta čubrněla. Já si pěkně chladil bříško, popásal travičku a tvářil se blaženě :O) Jenže břeh je dost vysoký, dolů to jde snadno, ale zpátky už ne, takže mamí řešila, jak mě dostat na břeh. U vody byl jediný bahnitý kousek, kam mohla stoupnout. Takže k vodě vlezla a noha se jí pěkně zabořila do bahna. Čapla mě a uže jsem byl z vody venku. Jenže jak se štrachala ven a tahala nohu z bahna, já jí do vody skočil znova :O) Téda, to bylo. Takže, znova mamí musela do bahna, tentokrát se jí noha propadla ještě víc, já zase šup na břeh a pak se zase začala štrachat ven i ona. No jasně, já jí tam chtěl skočit zase, páč to byla príma hra, jenže jsem byl polapen ještě před skokem :O( Ach jo, tak jsem počkal, než se mamí z toho bahna vyškrábe, jednu chvilku vypadalo, že se vykoupe, ale zmákla to. Pak mě hnala zpátky na chajdu a povídala, že dostanu asi naplácáno :O) Tsss, dodržuju velikonoční zvyky, chtěl jsem mamí vykoupat v ledové vodě :O) nebo jak se to dělá, já to pořádně nevím. Prej se polejval jen mužský, ale to mi nikdo neštěknul :O) Byl jsem prostě moooooc hodný :O) Taky jsem chtěl zakousnout jednoho labíka, páč na mě bafnul, ale nakonec jsem si to rozmyslel, ale trošku jsem mu vysel na krku, nooo. Nemá machrovat :O) Tenhle víkend ještě budu trošku pracovat na plotě a příští víkend už bude lehárko, vše hotovo. Pozemek se mi řádně zvětší, páč pribyde kus koupené vedlejší zahrady. Zatím vedle chodím jen šmejdit pod dozorem, páč plot není dodělaný ani na boční straně. Mám na boku starý plot, ale na novém pozemku není dodělaný, ten bude strejda dodělávat s chlapama až v týdnu. Dolní plot s vrátkama je už skoro hotový, jen se ještě musí natřít prkna. Pak se strhne plot starý a bude to paráááááda :O)

Ještě musím trošku něco prásknout na Fífu. Začíná se nějak toulat. Nevíme kde, jestli už leze přes plot, nebo šmejdí někde po pozemku, kůlně ..... Dokonce strejda povídal, že byl Fífa první noc venku!! Vždycky chodil v půl jedenácté domů, tentokrát nepřišel. Strejda ho hledal, volal, pak ještě čekal asi hodinu, jestli dorazí, ale ne. Přilítnul až ráno, to by prej vyrazil dveře, co dělal. Hned se mazal najíst a pak se zavrtal do deky a chrněl. Jednou se zase večír vrátil celej mokrej, a to nepršelo! Tak nevíme, jestli se vymáchal v řece, nebo co kde vyváděl. Mysleli jsme, že je vyškolenej, ale né, dnešní noc opět trávil venku. Zase prostě nepřišel. A ráno, když jsem mazal cíkat, tak by mě ve dveřích povalil, jak se hnal domů. Smrad jeden. Všichni člověčáci mají strach, že se mu něco stane a jemu je to fuk. Začíná asi lítat za holkama, a to je moc špatně. Půjde na kastraci, ale ještě to nejde, není dospělej. Tak snad se mu do té doby nic nestane, tulákovi :O((

 

 

2. dubna 2010

Milý občasníčku, to je blázinec a né apríl :o)) Normálka venku vedro, já už si dvakrát namočil tlapičky v řece, chicht. To jenom na zkoušku, ještě mi mamka nedovolí plavat. Lítal jsem si na louce u řeky, parádička. Ještě včéra dopo jsem si liboval jaká nám roste krásná travička a odpoledne jsem mohl stavět sněhuláka :O) To byl mazec!! Taková vánice. Sice mám snížek rád, ale tenhle už se mi moc nelíbil, byl tuze mokrý a já už ho nechcííííí.

Taky musím vyštěkat něco na toho našeho Fífu. Je to rozmachanec rozmachaná, drzá a pubertální. Normálka na mně útočí, porád někde číhá, najednou vyskočí do vejšky a přistane mi na zádech. Bych se z něj zcvoknul. Tak ho nechávám, dělám, že je mi to šuma fuk, ale když už je to asi po desátý, tak ho musím maličko usměrnit, chicht. Ale decentně, já mu nic neudělám, jen ho trošku vychovávám. Člověčáci nám do toho nekecaj, říkají, že si to porovnáme sami. A je to fakt, Fífa je můj bráška a já ho mám rád. Taky musím nahlásit, že loví myšáky!! Je šikovenej, ale pšt, nesmím ho zase chválit moc, páč by byl namyšlenej. Jináč jsme zjistili, že neumí ještě lézt přes plot, takže se nikde netoulá. Sice leze všude možně - po pergole, po stromech, po střeše, tam se nejraději nahřejvá u komína - ale na plot nevleze :O)

No a ještě musím naštěkat vélikou novinu, možná budu mít ještě segru pejskatou!! Teda ne doma, ale u strejdy. Jeden pán má psí holku (jezevčici) Lauru, je jí sedm let a ten pán je na ní tuze zlej, už jí nechce a prej jí někde nechá. No a strejda povídal, že by si tu psí holku nejraději vzal. Jenže pořád neví, abych já nebyl naštvanej. Jenže mamka povídala, že mám holky rád, že sice budu možná chvilku žárlit, ale že jsem hodnej kluk a určitě bych si na ní zvyknul, stejně jako na Fífu. Takže mamí naplánovala, že strejda pro Lauru dojede a zkusíme o víkendu, jak se budeme snášet. A jestli to bude dobrý, tak už u strejdy zůstane. No, já nevím, ale myslím, že to zkusím. Budu hodnej kluk, aby měli všichni radost. Laurinka se u strejdy bude mít dobře. Tak mi kámoši držte pacinky, ať se jí taky já líbím a zůstane u nás, jo?

 

27. března 2010

A máme tady jaro!! Konečně můžeme vyrážet na dlouhé prochajdy. Je to paráda, i když teď dva dny bylo vedro až moc velké. Jináč nic moc nového, až na to, že holky se zbláznily a hárají. Tý jo, já mám starosti. Pořád čmucháčkuju, cvakám bradičkou, slintáčkuju, chicht. Taky bych mohl být pořád venku. Během chvilky, co přijdeme domů, začnu pobíhat, kňourat a už zasejc mažeme ven :O) Taky se musím pochlubit, že nám mamka koupila novou postýlku. Jeden den přitáhla domů oooobrovskou a dlouhatánskou krabici a ještě něco dalšího. Hned jsem krabici začal cupovat a pomáhal vybalovat. Moc jsem nevěřil, že je to nová postýlka :O) Když se krabice otevřela, bylo tam samé dřevo, chicht a šroubky. To když viděla mamí, tak prohlásila, že tohle nikdy nedáme dohromady :O) Sem jí musel trošku pomáhat, ale nakonec se dílo zdařilo. Takže mamka starou postel vyrazila a na její místo nastoupila nová, sice ještě se starou matrací, ale dobrý. O dva dny později dorazila i matrace, a to vám je teprve poleženíčko, chicht. Hlavně je celá postýlka větší, což mamí chtěla. Myslela si, že bude mít víc místa na spaní, ale to se spletla, chicht. I kdyby postel byla široká tři metry, stejně budu spínkat nalepenej na ní, chicht. Takže to nějak neklaplo. Ale spínká se mi moc dobře :O)) Na víkend jsem vyrazil na chajdičku, mám tam spoustu práce. Děláme plot, tak pomáhám hrabat díry, chicht.

 

13. března 2010

Ufff, já toho musím dotlapkat, milý deníčku. To se u nás dělo věcí. Tááák, nejdřív přišlo skoro jaro, počásko na dlouhé prochajdy. Mamina už chtěla po zimě oprášit kolo, že vyrazíme na výlet a ejhle, zase přišla zimáááá. Jupíííííí. Napadlo plno snížku, parááááda. Ale to hlavní teprve přijde. Tůze veliký "podraz" od mamí :O( Normálka jsem tušil, že se něco bude dít, ale tohle jsem nečekal. V pátek mi povídala, že pojedeme na výlet. Tý jo, to bylo radosti. Jen mamka nebyla moc veselá, jako jindy, když někam vyrážíme. Byla nervózní, vrrrrr, já netušil proč. Dokonce s náma jela teta a já se moc těšil, kde si zašmejdím a začmucháčkuju. No, takže jsme vyrazili a v půlce cesty mamka udělala zastávku, abych se proběhl a vycíkal. Už mi místo naší zastávky začalo být povědomé, ale pořád jsem doufal, že se pletu. Jo, prdlačky, opravdu se jelo do Písku k pesodoktorovi :O( Proč?? Vždyť jsem zdravej jako řípa!! Vrrrrr, já byl naštvanej. Když jsme dorazili ke klinice, maminka mi začala vysvětlovat, že musím ukázat pesodoktorovi tlapičky, že mi je vyfotí a zase hned pojedeme domů. Zachoval jsem se jako velkej kluk a nakráčel jsem do čekárny. Snažil jsem se mamku ukecat, ale bylo mi to prd platný. Pak vylezl ze dveří pesodoktor a já věděl, že je zle, už neuteču. Takže on mi šahal na nožičky, různě mi s nima kejval, já držel a ani nekníknul. Prostě hrdina. Myslel jsem, že to je jako všechno a chtěl jsem odkráčet. Jenže prej néééé, ještě dostanu včéličku do prďky. No, nazdar. Ještě vydržím včálu a mažeme domů. Nastavil jsem a buch, injekce už mě píchla. Tý jo, ta štípala, au au. Ale pesodoktor mě pochválil a povídal, že jiný hafové vyvádí a já jen maličko kníknul. Jo, jo, takovej jsem já hrdina. A už jsem mazal ven. Byl jsem rád, že je všechno vyřízený a můžeme jet domů. Jenže v čekárně se mi začali podlamovat nožičky, byl jsem nějakej pomotanej až jsem usnul. A to byl ten tuze velkej "podraz". Teď už budu písat jen to, co vím z vyprávění, páč jsem všechno prospíkal. Pesodoktor s mamkou mi vyfotili nožičky nějakým rentgenem, pak se na fotku dívali a mamí prý spadnul velký šutrák ze srdíčka :O) Kyčle jsou pořád stejné, žádné zhoršení. Jupííííííí. Prý je to super a máme za panem doktorem přijet až za čtyři roky, on mi tlapičky zase vyfotí. Mezi tím, co mamka povídala s veťošem, já jsem spínkal v pelíšku, který mi mamka vzala sebou. Od minule věděla, že když takhle spinkám po včelce, můžu rychle prochladnout. Takže jsem parádně spínkal ve svém pelíšku, zavrtaný do dečky. Než jsme odjeli, dostal jsem ještě jednu včelku do prdínky a jelo se domů. Chvilkama jsem koukal na tetu, ale většinu cesty jsem vůbec nevnímal.

(takhle jsem spínkal v autě

Když jsme dorazili domů, koukal jsem jako sůvička, chicht, mamka mě postavila na zem, abych se vycíkal, ale nožičky mě vůbec neposlouchali. Tak mě donesla domů a povídala, že se klíďo můžu vycíkat doma. Já jo???? Tssss, jsem přece velkej klučík. Mamulína mě dala na matračku na zem, přikryla mě dečkou a já spíkal a spíkal. Občas jsem otevřel očička a koukal, ale během chviličky jsem zase usnul. Asi po třech hodinách jsem se vzbudil a domotal jsem se ke dveřím. Mamka mě odnesla ven, já se vzorně vycíkal a pak jsem si sedl do sněhu a už jsem nemohl udělat ani krok. Tak jsem se zase nechal donést domů a zase spínkal. Mamí spala na zemi taky, chicht, prej bojová hra, chicht. Ale já vím, že měla o mě strach. Nechtěla mě nechat ležet v postýlce, abych náhodou nespadl, když jsem byl celej popletenej, tak jsme raději spíkali na zemi obá. Ráno jsem písknul budíček v půl páté a hned jsme mazali ven. Já prostě musel :O) Už se mi chodilo dobře, ale byl jsem trošku vykulenej, nó. Doma jsem dostal snídani, syrové hovězí masíčko. Já měl hladík. S plným bříškem jsem si zase šel lehnout. Ještě jsem se trošku dotáhnul a už jsem byl zase fit. Dneska jsem měl odpočinkový den, ale už je mi opravdu dobře. Včera jsem měl fakt fůůůůj doktorskej den, ale zvládnul jsem to. Mamka byla pořád u mně, kdykoliv jsem se jen pohnul, otevřel očička a ona tam byla. Jsem prej její klučínek šikovnej. No, to já vím dávno, že jsem šikulka, chicht.

 

5. března 2010

Hurá, u nás zase padá snížek a já pojedu na chajdůůůůů!! Mamka jde v sobotu na výstavu pesanů, přijede kamarád Míša s paničkou. No, že jde mamí na výstavu by mi ani tak nevadilo, ale vadí mi, že se tam zasejc bude šmajchláčkovat s ouplně cizáckým hafíkem.

 

1. března 2010

Další príma víkend! U nás byla vééééliká oslava. Já slavil svátek, strejda narozeniny a aby to Fífovi nebylo líto, tak jsem slavili i jeho půlroční narozky :O) Mamka "uvařila" tuze dobrý dortík, ale to nás zvířátka moc nezajímalo. Pro nás bylo nejhezčí rozdávání dárečků. Já se tak těšil. Dostal jsem obrovskou chobotnici, hnedka jsem jí pěkně zmordoval (dneska už holka zdobí můj pelíšek), pak jsem dostal ještě míčky a ňaminky, Fífalka dostal hračky, keramickou mističku, páč už je velkej kluk a ty co má, už jsou maličké, pak dostal taky ňaminky. Jenže on je troubík a neví co s tím. Dostal lososové bonbonky a on si s nima hraje a nebaští je. Jináč se pořád lítalo venku. Na chajdě bylo ještě dost sněhu, takže parádička. Byl jsem na prochajdě na louce a mamka mi házela sněhové koule, to já rád. No, prostě jsme si všichni užili parádní sněhovej víkend. Jo, ještě bych zapomněl!! Fífalka je bezzubec :O)) Mamka si s ním hrála a najednou kouká, že má všude krev. Tak udělala průzkum a je to tady! Fífa mění zubiska. V tlamině to má samou mezueru :O))

Když jsem se v neděli vrátil domů, nestačil jsem se divit!! Po snížku ani památka, ach jo. Ale zase můžu dlouho poletovat venku, nejsem mokrej, taky to má něco do sebe. Hnedka v pondělí jsem došel nakrmit labuťáky, kačeny a ostatní pipiny. Normálka jsem čubrněl, co jich u řeky bylo. Nejdrzejší byli rackové, skoro všéciško zbaštili oni.

 

19. února 2010

Co Vám budu štěkat, kamarádi, snížek začíná mizet :O( Všude mokro, večír to zasejc zmrzne a kloužeme, jako Martinka Sáblíková na tý olympiádě. Jenže ona je šikulka šikovná, nám to moc nejde. Tedyk já jsem dobrej, ale mamí to je expert, chicht. U nás nic moc nového, začínáme prodlužovat prochajdy, když už nemrzne, taky pořád chodíme krmit labuťáky a kačeny, co jsou u nás na řece. To jsou krky hladový :O)) Minule jsem vám štěkal, jak jsem dal Fífovi mojí starou tašku, tak musím ukázat, jak to bylo, chicht. No, jukněte, jak mi je taštička malá a jak je Fífovi dobrá :O)) Pěkně se v ní vyvaluje, lumpík.

To je poděs, ten náš Fífa. Naučil se novou bejkárnu :O)) Pije z hrnečku!! Strejda si uvařil čajík, měl ho na stolku a někdo zazvonil. Než se vypovídal, tak ten náš lumpajzník čajík vychlastil. Prostě, kam až do hrnečku mohl strčit hlavu, to vypil :O) No, není úžasnej?? Ještě se naučil spát ve sprchovém koutě, trdlo, nejlíp, když někdo vyleze ze sprchy a hup, už se tam usalaší :O)) Ještě mám na ukázku dvě fotečky, mrkněte na první, tam jsem já a v pozadí Fífa, to je postava, co?? Jak z hororu! No a druhá fotka je hádanková, najdete Fífu??

Co bych ještě tak naštěkal, snad jen to, že jsem na chajdě a užívám si víkendík. A příští víkend u nás bude velká sláva!! Já mám svátek, je Matěje, strejda má narozeniny, mamka měla narozky a Fífovi jsme vyhlásili malé, půlroční, narozeniny!! Sláva bude v sobotu, prostě velký mejdlo, se těším, určo něco dostanu dobrého na mlsání a nějakej dárček taky chybět nebude :O)) A letím lumpčit s Fífou.

 

5. února 2010

A další víkend je tadýýýýýý :O) Chatička to jistí. U nás už moc snížku není, pomalu taje, ale na chajdě je ho ještě habaděj :O)) Taky se moc těším na bráchu Fífu, kterýmu teď říkáme Juniore :O)) Mamí sháněla granulky pro kočičí mimí a jak pořád hledala pro juniory, tak je z toho našeho mouráčka Junior, chicht :O)) Sice granulky, co má, mu chutnají, ale mamka říkala, že Fífa není žádná slípka, aby zobal bobulky, ve kterých je samé obilí a různé jiné slepičí pochutiny, chicht. Měla vybrané jedny, ale ty zatím nedodávají :O( Našla jiné, ale ty zase u nás v obchodech nemohla sehnat, páč u nás je všechno kvalitní krmivo nějaké nedostatkové, vrrrrr. Nakonec se podařilo u jednoho pesodoktora bobulky sehnat. Fífa je dostane ke snídani, jsme napnutý, jestli mu budou chutnat. Jestli ne, tak musíme hledat dál. Jináš u nás nic moc nového. Venku už není mráz, takže můžu chodit na dlouhatánský procházky. Byl jsem krmit labuťáky a kačeny, nebo venčit príma pidi psí holku :O) To vám bylo čertisko. Ještě mimí, říkali jsme jí Žížalko, ona ještě neměla jméno. A proč Žížalko?? No protože se kroutila jak žížalička ♥♥ chtěla se mazlinkat, chovíčkat ♥♥ No, mrkněte, jaká je to fešandička :O)

Jináč, jsem dneska vezl Fífovi na chajdu tašku, ve který mě nosila mamča, když jsem byl ještě mimčo. On ten náš lump pořád zalejzá do tašek, tak jsme v úložáku vylovili tašku, že bude jako jeho a může si v ní vegetit :O) Já když jsem jí viděl, hned jsem se do ní soukal, chicht, seděl jsem v ní jako hříbeček, chicht, no jo, lepší je ta moje větší, mám tam pohodlíčko. Takže jsem tu tašku věnoval bráchovi. Tý jo, ten měl radost. Hned si do ní vlezl a válel se v ní. Já nevěděl, co tam vyvádí, tak jsem čapnul tašku za ucho a tahal ho po celý chatě :O)) Všichni se smáli a povídali, že je u nás televize úplně zbytečná, protože my dva komedianti se o zábavu umíme postarat :O))

 

 

29. ledna 2010

Zima jak má být, to štěkám já :O)) Moc se mi to takhle líbí. Sněží, mrzne, sněží, chicht, je to parádička. Pořád se snížku nemůžu nabažit. Sice mi trošičku vadí, že někde solí chodníky, ale mamka mi vždycky najde trasu, abych přes posolené jít nemusel. A když to jináč nejde, tak mě přenese, páč ta sůl děsně štípe do tlapiček, vrrrr. Takže každý den lítám venku, sice nechodíme na žádné velké tůry, je mráz. Já bych chodil, ale mamka povídala, že nikam daleko nepůjdeme. Nevím proč, ale je to fuk. Chodím na kratší prochajdy, ale zato častěji, chicht. Byl jsem taky krmit labutě a kačeny, uvařili jsme jim těstoviny, ty si šmákly. Já na ně číhal z lávky, protože k řece raději nechodíme. Minule, když jsme byli krmit, tak na nás startovali labutě a šli na břeh. Normálka plácali křídlama a syčeli jako hadi :O) Vrrrrr, jim přineseme jídlo a oni takhle na nás! No, pro jistotu je tedy krmíme z lávky, páč bych mohl chytit jednu křídlem nebo by mě ta potvora dlouhokrká mohla štípnout zobanem :O)

Jeden den byl tuze veliký mráz. Tý jo, mamina si oblíkla na sebe snad všéciško, co doma našla. Dokonce měla i čepici :O) Ta nadělá, já si natáhnul bundičku a bylo! Žádná zima, chce to pohyb, chicht. No, dám sem fotečky, jak to u nás vypadalo, stromečky a keře byly obalené jako v pohádce.

 

Jináč jsem se taky doma musel podrobit "údržbě", a to stříhání, vrrrr. Mamina popadla mašinku a už vlásky lítaly. Teda jen na ušiskách, čumáčku a na tlapičkách. Držel jsem vzorně, tak to bylo rychlý. Jsem prostě šikulka největší :O)

Dneska jsem byl na dlouhé prochajdě, bylo docela teplo (bráno podle mamí). Já se vám vyblbnul, to byla parádička. Lítal jsem prej jako pometlo, skákal jsem do sněhu, taky jsem letěl a koukal kde co lítá, až jsem narazil do kopice nahrnutého sněhu. Chicht, tak jsem tu kopici pocíkal a mazal dál :O) Taky jsem hodil pěkný "záda" :O) Na jednu takovou véééélikou kopici jsem vylezl, pak jsem zahlídnul pipinu a chtěl jí prohnat. Jenže mi nějak uklouzla ťapinka a já se svalil jako hruška do sněhu. Tý jo, byl jsem celej obalenej, hotovej sněhulák :O) Trošku jsem se oklepal a letěl za těma pipinama,chciht. Mamí měla nahnáno, jestli mi něco není, ale sem přece kus chlapa, né? A teď už zase musím letět, jsem na chajdě u Filípka, tak jdeme vymyslet nějakou lumpárničku :O))

 

9. ledna 2010

Konečně pořádná zima. Od včerejška u nás sněží a sněží, to je parádička. Mamka celý týden polehávala, páč jí nebylo dobře, ale naštěstí se to lepší, takže si snížek opravdicky užívám. Pořád lítáme ven. Jen co doma trošku oschnu, hned zase musím ven. Štěknu vám, že jestli bude takhle sníh padat dál, nevím, nevím, jak budu běhat,chicht. Už teď musím skákat jako srneček, páč normálně se chodit nedá. Jen po chodníku, když je zrovna náhodou odhrnuto. Ale mě to neva, já snížek tuze rád :O) Dneska po obídku jsem si zabalil batůžek a vyrazil na chajdu, to bude teprve lítáníčko, jupííííííí :O) Už se taky moc těším na Fífu, tomu se prej snížek moc nelíbí, ale určo se nechá vylákat ven a já ho pak pořádně ve sněhu zmorduju, chicht.

 

2. ledna 2010

Snížééééééééék :O) Jupíííííííííííííí :O) Ráno jsem vstával už v půl šesté a chtěl tuze ven. Teta mi řekla,že jsem potvůrka,páč jsem určitě tušil,že je venku bílo! No jasně,že jsem to tušil,proto jsem chtěl ven. To byla parádička,sněhová peřina. Já lítal jako cvok až jsem byl jedna velká sněhová koule,chicht,teta mi nedala kombinézku. Nevěděla,že je sníh,když mi šla otevřít na zahradu :O) Pak jsem musel do sprchy rozpustit sníh a ještě jsem se zavrtal pod peřinku a schrupnul si. Mezitím snížek dál padal. Když jsem šel na velkou prochajdu,byly pěkné závěje. Prostě príma. Vůbec  mě nemohli dostat domů,chicht,tak jsem ještě pomáhal strejdovi ometat autíčko. Já mám takovou radost,jupíííííí. Jdu lítat.

 

1. ledna 2010

A máme tady další nový rok. Abych pravdu štěknul,tak mě je to úplně fuk,co je za rok. Hlavně,abych se měl dobře a ostatní zvířátkové taky♥♥ Jsem pořád na chatičce,takže jsem byl docela v klídku,žádný velký nervování jako ve městě. Loni jsem byl na Silvestra s mamkou doma a byla to fááááákt hrůza. Sice mě mamí asi v jedenáct hodin naložila do auta a jeli jsme za město,abych neměl trauma ze sídlištních petardových oslav,ale já se bál stejně. Klepal jsem se,fakt to bylo strašný. Takže letos docela klídek. Sice pár petard bylo slyšet,některý docela dost,ale proti městu to byl slabej odvar. No,musím štěknout,že jsem trošku dělal bojim bojim,ale Fífa se bál víc. Schoval se pod stůl a dělal,že tam vůbec není. To já byl na sedačce,nalepenej na tetě a strejdovi a číhal. Mamka si klíďo chrněla :O) Když byla půlnoc,tak teda vylezla,ale jen se podívala co já a šla zase spát. Chcihct,vůbec nevydrží :O) Já jsem ten novej rok vyhlížel za ní :O)

 

Někdy stačí jediný paprsek slunce, aby zazářila duha,
někdy stačí málo, abychom potěšili lidi okolo nás:
Laskavé slovo, pozdrav, úsměv...
Štěstí a zdraví v novém roce přeje

Petra, Matýsek a Filípek

 

28. prosince 2009

Já mám prázdniny,jupíííí :O) Trávím je na chatičce a je to parádička :O) Včera večer jsem teda jel s mamkou domů,ale dneska už jsem se zase vrátil na vesnici. Štěknu vám,že jsem ve městě v rychlosti očmucháčkoval rajón,taky jsem byl krmit labutě. To bylo. Najednou jich připlulo tolik,až mamí povídala,že jsme měli těch suchých rohlíků vzít snad vogón. No,kdo to mohl vědět,kolik bude hladových krků. Hned jak se vrátím z prázdnin,půjdeme znova krmit pipiny a budeme mít víc papu. No,ještě jsem potkal pár kámošů,tak jsem je pozdravil. Jenže se mi v městě vůbec nelíbí,páč pořád samá petarda,fůůůůj. Už proto jsme radši v tomhle období pryč z města. No a proto jsem rychle mazal zpátky na ves. Filípek už byl smutnej,ale jak mě uviděl,začal zase bláznit a já taky. Dneska bylo krásné počásko,nepršelo,takže zahrada byla naše :O) Ještě kdyby tak napadl nějaký snížek,to by byla teprve parádička. Haf a teď už zase mažu prohánět toho kocoura prťavýho :O)

25. prosince 2009

Jupíííííí,u nás byl včéra Ježpsíček :O) Já byl tůze hodný,dostal jsem spoustu dárečků:O) Já se nemohl dočkat. Ve středu se zdobil stromeček a bylo jasný,že už se dárečkování blíží. Pomáhal jsem se zdobením a Filípek taky,to je jasný. Mamka byla moc ráda :O) Ve čtvrtek od rána všude voněly dobrůtky - cukroví,chlebíčky,ňam,to byly vůně a já jsem taky dostal cukroví. Ale ne to lidský,ale pejskový. Mamka mi upekla príma játrové sušenky,to je vám ňaminka. Taky jsem hodně běhal venku,bylo teplo až všechen snížek zmizel :O( ach jo. Ale on určitě zase nějaký napadne. Byl jsem na lítačce na louce a zpáteční cestu jsme natáhli lesem. Já se vám tak unavil,že hned jak jsme se vrátili,natáhnul jsem se k Filipovi na parapet a usnul jsem jako miminko. Až jsem málem zaspal véču. Dostal jsem kousek vařené rybičky a kuřecího prsíčka. Fífa dostal taky,ale víc rybičky,páč mu děsně chutnala :O) Až jsme oba měli mastné tlamičky. No a po véče už přišel :O) Kdo?? No,přece Ježpsíček :O) To byla paráda,tolik dárečků,hopsal jsem v té hromadě a začal je všechny rozbalovat :O) Fífa z toho vůbec neměl rozum a letěl na zahradu. My si všichni rozbalovali a on byl fuč. Já vám toho dostal,vůbec jsem nevěděl,co dřív prozkoumávat. Nejdřív jsem rozškubal obal na největším dárečku,byl to pelíšek,úplně stejný jako mám doma. Takže tenhle je jen chatovej :O) Pak jsem ještě rozbalil jeden maličkej,tam byla super bundička. Pak další a tam byl pejsek,kterýmu se máčkne na tlapku a on zpívá a třepe ouškama. To bylo něco :O) Nic jiného mě nezajímalo. Pořád jsem mu mačkal tlapičku a hrál si s ním. Zatím si i ostatní rozbalovali dárečky,to bylo radosti,všichni byli hodní. No,potom jsem teda musel dorozbalit i ostatní mé balíčky. Dostal jsem toho opravdu hodně - různé míčky,"řvací" rybu,vodítko,ňaminky,vélikou plechovku s pejskem na granulky a já už ani nevím,byla toho opravdu velká hromada,až mi z toho šla hlava kolem :O) Když se vrátil Filípek,rozbalili jsme mu dárečky. Dostal novou přepravku,stejnou plechovku na granulky - jen je na ní kočička - pak ještě hračky na gumičce,myš na klíček a koulodráhu :O) Tý jo,ten vám taky vůbec nevěděl,s čím si hrát dřív. Jednu hračku na gumičce jsme mu zavěsili a on si s ní hrál,než mamka složila koulodráhu. Ta ho zaujala. Už si potom s ničím jiným nehrál :O) My se šli ještě projít,vyběhat ty řízky a Fífa pořád lítal kolem koulodráhy :O) Nakonec jsme oba z těch zážitků usnuli jako špaličci♥♥To byl príma den,mohl by být častěji♥♥Teď už nás čeká jenom ten ošklivej Silvestr,samá petarda,fůůůůůj,to já nemám vůbec rád. Naštěstí budu na chatičce a tam to není tak hrozný,jako ve městě.

 

23. prosince 2009

Přejeme všem krásné prožití Vánoc

 

18. prosince 2009

Vánoce,Vánoce přicházejí .... :O) Tý jo,taky je u vás takovej blázinec? U nás hrůza a děs. Mamí dodělala cukroví,to je jasný,že i pro mně!! Mám upečené játrové sušenky,aby mi nebylo líto,že se všichni cpou cukrovím a já bych jen koukal. Štěknu vám,že jsem játrovky už ochutnal a je to príma bašta,ňam ňam. Jináč nic moc nového,jen ten snížek pořád padá a padá. Mám z toho velikou radost. Taky jsem se konečně dočkal pořádné kombinézy. Mamka mi jí ušila. Dlouho se s tím trápila,nešlo jí to,jenže jeden večer se naštvala a říkala,že není možné,aby to nedala dohromady. A dalááááá,jupííííííí. Podle střihu,který si našla na stránečkách naší príma kámošky Fanny a její paničky šikulky Zorky. Takže kombinézka hotová,parádně se mi teď lítá ve sněhu. Netrápí mě sněhové koule na nožkách a bříšku,a to znamená,že můžu lítat venku dlouho a dlouho :O) Ještě musím naškrábat,že mi dnes začaly prázdniny. Odpoledne jsem si zabalil batůžek a vyrazil na chajdičku. Domů se teda určitě zajedu podívat,ale jináč návrat až příští rok,jupíííííí. Bude ze mně vesnickej pesan. To já tuze rád,bude lítačka,řádění ve sněhu a hlavně,budu řádně zlobíkovat Filípka :O)

 

 

 

13. prosince 2009

A je tadyyyyyy? Kdo? No,přece snížeeeeek :O) Já mám radost,jako malej kluk,chicht. Normálka od včera se sype a nepřestává. Ve měste ho moc není,ale když jsem včera přijel na chatičku,to byla paráda. Sněhu plno,jupíííííí. Byl jsem zvědavej na Filípka,ale nejdřív jsem se musel proběhnout v závějích :O) Pak teda konečně byla vítačka s Filipem,ale ten koukal jako myšák z díry. On ještě snížek nezažil,tak nevěděl,co dělat. Proběhl se,ale pořád třepal tlapičkama,jak ho snížek studěl :O) Dlouho se rozkoukával,ale nakonec jsme zařádili spolu. Pak nás teta zahnala domů,aby nám nebyla zimka. Tam teprve začalo to pravé ródeo. Museli jsme si vynahradit celý týden,co jsme se neviděli. Řádili jsme tak moc,až jsme se nakonec zavrtali do křesla a museli si odpočinout. Jináč nic moc nového,jen ten Ježpsíček se nám už blíží:O) :O)

 

4. prosince 2009

Musím škrábnout,že u nás nic moc nového. Jen začíná ten předvánoční blázinec a mamka má málo času. Navíc nás zlobil počítač,tak musel k doktorovi :O( Dneska balím batůžek a jedu na chatičku. Jsme moc rádi,že letos vyšel Mikuláš na sobotu. Hrozně se bojím petard a takhle tomu príma uniknu. Bych stejně celý petardování zakázal!! Jináč s naším prckem,Filípkem,si rozumím. Mamka povídala,že by nikdy nevěřila,že budeme takhle kamarádit. Jsem prostě jednička :O) I když někdy Fífu musím usměrnit,protože je šíleně drzej. 

 

21. listopadu 2009

Jejde,to je zase pauza. Takže,co u nás nového? Filípek je náááááááááš :O) Jo,jo. Dopadlo to tak,jak mělo :O) Nakonec jsou z nás,teda ze mně a z Filípka,docela kámoši,tak mamka rozhodla,že prcek zůstane v rodině. Sice ne u nás doma,ale u stredjdy a tety. Budu ho vídat každý víkend,prázdniny,no super. Nikdo moc nevěřil,že to takhle zvládnu!! Jsem klučík šikovnej :O) Fakt se vůbec nepereme,já jen trošku žárlím,ale jinak pohoda. Filípek byl u nás 14 dnů. Zjistilo se,že má problém s červíkama. Mamka s ním byla dvakrát u doktora,odčervujeme a Filípek už je v poho. Baští jak malej zájezd,lumpačí,no hrůza. Nejoblíbenější činost - houpání se na záclonách. Ale teď už zlobí jinde,chicht. Všichni jsou z něho nadšení,parádně už slyší na jméno a na zavolání přiběhne. Dneska jsem s ním celý den lumpačil na zahradě,že ten prcek kolem páté odpadnul a chrní :O) Ti mlaďoši nic nevydrží :O)

 

5. listopadu 2009

Štěknu vám,že noc na dnešek byl teda mazec. Filípek řádil,já řádil a mamí jen volala pomoc,pomoc.......Normálka jsme se nevyspali ani jeden :o( Hrůza a děs. Ještě prej jedna taková noc a je po ní ! Já i Filípek jsme byli jako rybičky,ale o mamí se to říct nedalo. A to ještě ten kočičák bláznivej chytil amok,začal si hrát a to byl teprve mazec  :o) Koukali jsme jako vyjevený. Jenže ten prcek prd vydrží a po obědě padnul a chrněl,dokud nebyla véča. Teď kouká na telku :o) a já dospávám noc. Ještě půjdeme na večerní couračku a pak možná hají,uvidíme,co si na nás Filípek na dnešní noc vymyslí :o)

 

4. listopadu 2009

Dneska byl pernej den :o) Ráno jsme se chystali do útulku,ale spustil se slejvák,takže nic nebylo. Lumpačil jsem doma. Odpolko vylezlo sluníčko,bylo fajn,takže konečně akce útulek. Byl jsem venčit tu holku nahatou,Bibinku. Byla moc hodná a tůze moc jí chutnaly piškůtky ......... Je opravdu hysterická. Mamka jí chtěla vyměnit vodítko,měla jen kraťoučké,tak si myslela,že lepší bude mé navíjecí. Jenže,když jí chtěla vodítko odepnout,tak maličká začala strašně naříkat,až mamce vyhrkly slzičky. Tak jsme jí nechali tak jak je a vyrazili jsme. Nejdřív se nenechala ani pohladit,ale za piškůtky ...... Nakonec se s mamkou řádně pomazlila  :O) Asi prožila hodně ošklivého a bude chvilku trvat,než začne lidem důvěřovat. Určitě pak bude náramnej mazel ♥♥ Když jsem se vrátil domů,mamce volala Martinka,že pro nás má tu číču. Jejda,začal zmatek. Mamí musela honem dojet pro věcičky -klec,záchůdek,papání. Já na to všéciško koukal jak sůva .  Na klec jsem nejdřív vrčel,nechápal jsem,pro koho ten bejvák je .  Takže jsem mamce ani nepomáhal,když jí skládala. Tý jo,to je bejvák,jako pro vlčáka.  Jen co se dílo zadařilo dokončit,už zvonil zase telefon. Mamí vyběhla ven a vrátila se s kočičím miminem. To byl rachot,on řval,já řval a mamí se chtěla jít oběsit :o) Kočičák od nás dostal jméno Filípek,bude u nás,než se mu najde vhodný domov.

 

2. listopadu 2009

Normálka mám slíbeno,že jestli zejtra nebude pršákovat,půjdu na prochajdu do Stromajdy!!  Ale to není tooooo,co vám chci štěknout. Na prochajdu s náma půjde jedna pcí holka,chicht,je nahatá a z útulku. Mamina to dneska domluvila. Je to malá tejraná holka,která chudinka byla někde deset hodin uvázaná! Tfuj a vrrrr,já chytit toho grázla,co to udělal!! Takže si jí zkusíme vzít a uvidíme,jestli nás sežere. Je prej hysterka,ale čemu se divit,nikdo neví,co si chuděra prožila. Psíky má ráda,ale lidové moc nemusí. Tak aby mi nesežrala mamku .  Sice nevíme,jaké má být pičasí,ale snad to vyjde. To víte,taková holka nahatá nemůže v pršce lítat jako já,že jo. A když to nevyjde zítra,tak pozítří určo jo :o) A taky se mamí domluvila,že možná budeme mít doma číču,než se jí najde domov. No potěš téda,to bude asi mazec. Martinka nám půjčí obrovskou klec a čičolína by byla v klícce,když budeme doma samotinký,ale jináč by vegetila normálka po bejváku. Mamí je teda kaskadér,když si myslí,že tohle klapne!  Já ty čičolíny moc nemusím,ale ona tvrdí,že jsem klučík enteligentí a určo pochopím,že to může bejt príma kámoš/ka. To si teda povíme :o):o)

 

1. listopadu 2009

To byl víkend,jsem urvanej,jako ten pes :o) V sobotu jsem makal v lese,dělalo se dřevo na zimu. Štěknu vám,že to byla fáááákt dřina. Musel jsem všechny kontrolovat,jestli makaj a neulejvaj se. Taky jsem musel porád operovat klacíky z vlásků,což mně pěkně točilo. Začal jsem bejt mrzutej a pořád jsem chtěl chovat. No,mamka mi z auta vyndala dečku a strejdovo matračku,kterou má v kufru,když se válí pod autem. Udělala mi ležení na pasece,dala mi ňaminky a já odpočíval. Když se jelo na pozdní oběd na chajdu,taky jsem dostal masíko,páč jsem snad i šilhal hlady :o) pak jsem sebou praštil a spíkal.   Dostal jsem s mamí povolení,že už nemusíme do lesa,stejně už bylo skoro všéciško hotové. Takže jsme udržovali ohýnek v kamnech,pochrupkával a za dvě hoďky se vrátili úderníci z lesa.  Dneska se makalo pro změnu na zahradě,hrabalo se listí a tak různě. Domů jsem přijel úplně,ale úplně hotovej.  Obešel jsem svůj rajón a zasejc si musel dáchnout. Teď mi mamka hází míček a čeká mně večerní couračka. Ještě prej o tom nevím,ale potom následuje vana. Fůůůůůůj,koupací večír!!  Bych do toho praštil a kousnul. Chicht,ale vyzkouším svůj fígl s trvdým spánkem,třeba se vana odloží :o)

10. října 2009

No nazdar,koukám,že jsem pěkně dlouho neškrábnul nic do deníčku!

A co všechno se událo od posledního zápisku? Byl jsem marod,teda né až do teď. Moc špatně se mi dýchalo,v noci jsem se dusil,což mamku strášně vyděsilo. Bohužel u nás páni doktoři jen stříleli diagnózu od buku - záda,srdíčko...Tak se mamí naštvala a jeli jsme do Písku,na kliniku,kam jezdím s kyčlema. Tam se nás ujala paní doktorka,která mě proklepla úplně celýho. Naštěstí se nepotvrdilo,že problém je od srdíčka,uf. Byla to fuška,všechny ty vyšetření. Ale dostal jsem pochvalu,protože jsem byl moc a moc trpělivý a hodný. Nakonec paní doktorka říkala,že to vypadá na alergii :O( Všude všechno kvetlo,náš dům rekonstruovali,takže všude spousta prachu.......Jediným lékem na alergie jsou kortikoidy,které mají spousty vedlejších účinků,a to mamí zatrhla. Naštěstí hodná paní doktorka měla jinou variantu léčby - homeopatika. Díky těmto lékům,kterým spousta lidí moc nevěří,nemám žádné problémy!! Musím to teda zaklepat na ....... železo :O) Taky konečně u nás dokončili rekonstrukci a je klídek. Paní doktorka povídala,že se toho všeho na mně nahrnulo moc a příčinou spuštění mohl být i stres! Nebylo by se čemu divit,protože co vám budu štěkat,to vám byl všude takový hrozný rámus! Takže to ošklivé už mám snad všechno za sebou,žádné problémy s dýcháním nemám a mamka se modlí,aby se příští rok vše neopakovalo a doufá,že to bylo opravdu jen tím,že se všechno začalo při rekonstrukci domu. Snad opravdu příští rok takové problémy mít nebudu.

No a pak už začalo léto,to já mám rád :O) Sice v červenci to tak moc na léto nevypadalo,ale všechno se zlepšilo. Já si užil plavání až až. Taky jsem pár týdnu vegetil na chatičce,a to nemá chybu :O) Je to prostě príma,řeka přímo u chatičky,velká zahrada,lítačka a plavání od rána do večera :O) Ale doma,ve městě,to bylo taky dobré. Mamka mně brala plavat každý den,když bylo sluníčkově :O) Ona mi totiž koupila tašku na kolo!! Ta se dá na řidítka a pěkně si frčím. Takže,když bylo horko,nemusel jsem tlapkat po rozpáleném asfaltu a pěkně jsem se vezl. To je vám príma. Nejdřív si mamina myslela,že se na kole budu bát,ale to já néééééé!! Hned se mi to zalíbilo. Z řidítek mám rozhled,všécičko pozoruju a hlavně jedůůůůů :O)

Prostě jsem si príma léto užíval! Zapracujeme a přidáme fotečky do galerky. Teď je už opravdu podzim,prší a prší,bude trošku víc času :O)

4. června 2009

DNES MÁM NAROZENINÝÝÝÝÝÝÝ :o)
A jak jsem si užíval?? Už od půlnoci. Koukali jsme s maminou na telku,teda ona koukala,já pospíkával a nechal se drbáčkovat na bříšku :O) Padla půlnoc a mamina mi nasypala spoustu pusinek a říkala,že už mi začal můj velký narozeninový den :O) Ráno po venčení jsem byl opět ošálen a polkl jsem prášíček,potom klasika,usnul jsem. Maminka mi mezitím došla na poštu pro balíček,který mi poslali kamarádi z Hafíků. Jé,to bylo radosti,sám jsem si krabičku rozbalil a tam vám bylo dárečků. Jsem se nestačil divit :O) Potom jsem byl ještě párkrát venku a večer to vypuklo!! No překvápko,přece!! Dostal jsem dortík,tén vám byl táááák tůze dobrý,ňam. Nacpal jsem si bříško,všechny olíbáčkoval a dostal dárečky. Byl jsem z toho celý vykulený. Teď odpočívám a pověřil jsem maminku,aby vám všem napísala a poděkovala. Taky přidáme fotečky dortíku,kdo má chuť,klíďo se přihlašte,zbyl ještě vééééliký kus.

29.května 2009

Kamarádi,všem moc děkuju za pozdrávky,dárečky a hlavně za to,že na mně myslíte :O) Mám vás všécičky moc rád,jen teď nestíhám tlapkat odpovědi,tak se nezlobte. V noci jsem spinkal dobře,nekašlíkoval jsem. Ráno jsem si myslel,že už jsem zdravý,po venčení jsem doma začal lumpačit....a ouha,tuze jsem začal kašlat,nemohl jsem popadnout dech. Na mamku šly mdloby. Začala mi vysvětlovat,že ještě nemůžu dělat lumpárny a já jí musel dát za pravdu. Fakt to nejde. Jenže,jak jsem byl zrovna tak hodný,za oknem se nám po lešení začali procházet dříči,kteří nám zateplují dům. Já začal řvát jak Tarzan a už jsem se zase dusil. Mamina mi řekla,že už asi dostanu na pudku,páč po dobrým to nejde. Naštěstí,nic nebylo,ona jen tak straší :O) Potom byla snídaně,mamina něco připravovala na lince a já čmucháčkoval nějakou dobrotu. Žebral jsem a vyžebral,chicht. Mamina měla radost,jak jsem slupnul celé kuřecí srdíčko a v tom mi to došlo. Byl v něm schovaný prášek! Zase mně přečůrala :O) Pak už jsem dostal svou mističku. Po snídani mamina rozhodla,že půjdeme koupit granulky,abych se trošku vysmradil,než začne pršet. Jel jsem autobusem a pak se nesl v tašce. Zase jsem mamku ukecal a koupila mi dobrůtku - sušené králičí masíčko. To jsem ještě neměl,ale je tuze dobré. Odpoledne jsem pospával,venku lilo,tak mi alespoň nebylo líto,že nemůžu ven. Večír mamina zase něco kutila na lince,jenže já viděl všechno. Schovávala prášek do škvarečku. Tsss,ani jsem k němu nečuchl. Jenže pak,v nestřeženém okamžiku,dala prášek do masíčka a já trdlo měl takovou radost,že je večeře,že jsem slupnul vše,i prášek :O)Taky mamina dnes volala paní doktorce,páč ona chtěla vědět,jak mi je. Mamina říkala,že je to lepší,ale rovnou i napráskala to ranní zlobení. Paní doktorka říkala,že to bude dobré,jen fakt nesmím zlobit a rozčilovat se. Ještě poradila,abych dostával jitrocelový sirup. To jsou ale nápady!! Jenže mamina se toho hned chytla a naháněla mně s inj.stříkačkou,zase mně přeprala :O) Mám já to ale trápení. Teď už jdu hajínkat a ráno snad zase bude o něco líp. Dobrou noc kamarádi.

 28. května 2009

KAMARÁDÍČCI,DNESKA UŽ JSEM SPINKAL LÉPE. JEN JSEM ZAČAL DĚSNĚ PRSKAT. POŘÁD SE CHCI MAZLINKAT A CHOVÍČKAT,PROSTĚ NEJSEM VE SVÉ KŮŽI. MAMINKA,TA MI VYHOVÍ,MAZLINKÁ SE,JÁ VŽDYCKY PŠÍKNU A CÉÉÉLOU JÍ POPRSKÁM :o)JÍ TO ALE NEVA,PÁČ ŘÍKÁ,ŽE JSEM JEJÍ ZLATÍČKO ZLATÝ ♥ JEN TROŠKU MĚ ZLOBÍ S PRÁŠÍČKAMA. ACH JO. V MASÍČKU JSEM JE NAŠEL,VYŠŤOURAL A VYFLUSNUL. TAKŽE BOJUJEME A DOSTÁVÁM HO BRUTÁLNÍM ZPŮSOBEM AŽ DO KRČKU. TO JSEM PAK CHVILKU URAŽENÝ,VRRR. JENŽE SÝR,VE KTERÉM BY SE TEN SMRADLAVEJ PRÁŠEK SCHOVAL,TAK TEN NEMŮŽU,PÁČ NA ANTIBIOTIKA SE NESMÍ MLÉKO,ANI MLÉČNÉ VÝROBKY. DNESKA VEČER MI MAMINA PRÝ DOJEDE K TETĚ PRO ŠKVARKY A ZKUSÍ PRÁŠEK DÁT DO NICH. JENŽE JÁ TO SLYŠEL,TAKŽE TO ASI NEKLAPNE. ŠKVAREČKY JÁ MOC RÁD,TAK JE ZBLAJZNU A PRÁŠÍČEK VYFLUSNU :o)CHACHÁ,JSEM PŘECE MARŮDEK,TAK MŮŽU ZLOBÍNKOVAT JAK CHCI :o) TÁÁÁK A TEĎ SE JDU ZAVRTAT POD DEČKU A LENOŠIT,ZAVOLÁM SI MAMINU NA DRBÁNÍ BŘÍŠKA,TO BUDE ŽŮŽO :o)

 

27. května 2009

KAMARÁDI,JEDU NA KLINIKU DO PÍSKU NA VYŠETŘENÍ SE SRDÍČKEM. V NOCI MI BYLO MOC A MOC ZLE. DRŽTE MI PĚSTIČKY.

VRÁTIL JSEM SE AŽ VEČÍR. TŘI HODINY MĚ PANÍ DOKTORKA VYŠETŘOVALA A ZKOUMALA. BYLA MOC HODNÁ,TO ŘÍKALA MAMINA,MĚ SE MOC NEZDÁLA,PROSTĚ JE TO DOKTORKA :o) ALE JE FAKT,ŽE MI ŘÍKALA MATÝSKU A TAKY,ŽE JSEM KLUČÍK STRÁŠNĚ A MOC ŠIKOVNEJ. SRDÍČKO MÁM MOŽNÁ MALIČKO ZVĚTŠENÉ,JE TO NA HRANICI,ALE V TOM NAŠTĚSTÍ PROBLÉM ŽÁDNÝ NENÍ. NAKONEC JE TO PRÝ ZÁNĚT DOLNÍCH CEST DÝCHACÍCH. MÁM PRÁŠÍČKY NA MĚSÍC!! JE TO NA DELŠÍ LÉČENÍ. MÁM MÍT LÁZEŇSKÝ REŽIM :o( ŽÁDNÉ LÍTÁNÍ,PLAVÁNÍ.....TEĎ NA TO NEMÁM NÁLADU,ALE AŽ LÉKY ZABEROU,ULEVÍ SE MI,TAK MAMINA ŘÍKALA,ŽE BUDE POTŘEBOVAT LÉKY ONA,A TO NA NERVÍKY. PÁČ MĚ UDRŽET V KLIDU MOC NEJDE :o) UŽ JDEME HAJÍNKAT,JSME MOC UNAVENÝ,V NOCI JSME NESPINKALI. JÁ SE DUSIL,ŠPATNĚ DÝCHAL A MAMINKA MĚ POŘÁD HLÍDALA. JSME JAK DVĚ MÁTOHY.

 

22. května 2009

DNES NASTAL DEN \"D\" - TESTOVÁNÍ JÍZDY NA KOLE. A MUSÍM ŠTĚKNOUT,ŽE JE TO PARÁÁÁÁÁDA. ANI JSEM NEVĚDĚL,JAK RÁD JEZDÍM NA KOLE :o) NEJDŘÍV MĚ MAMINA DALA DO TAŠKY A KOLO VEDLA,ABY VIDĚLA,CO JÁ NA TO. A CO JÁ NA TO? SEDĚL JSEM JAKO HŘÍBEČEK,POZOROVAL VŠECHNO KOLEM :o) TAKŽE MAMINA NASEDLA NA KOLO A UŽ JSME SI TO FRČELI. NEJDŘÍV JSEM MUSEL POZOROVAT,JAK MAMINA ŠLAPE,JESTLI TO DĚLÁ DOBŘE. PAK MI DOŠLO,ŽE MI NIKAM NEZMIZÍ A JÁ ZAČAL VŠECHNO KOLEM POZOROVAT. TO BYL VÝHLED. CHVILKU MĚ PAK VYNDALA Z TAŠKY. JÁ SI JEN NĚCO OČUCHÁČKOVL,ODEPSAL NA PESEMESKU A UŽ JSEM CHTĚL ZASE NA KOLO. MAMINA SE SMÁLA,ŽE JSEM PĚKNĚ VYČŮRANEJ :o) DRANDILI JSME JENOM PO SÍDLÁKU. DÁL JSME NIKAM NEJELI,PROTOŽE BYLO ZATAŽENO A OBČAS SPRCHLO. ALE NA PŘÍŠTÍ TÝDEN MÁM SLÍBENÝ DELŠÍ VÝLET,UŽ SE MOC TĚŠÍM. JUPÍÍÍÍÍ,TO BUDE BÁJO. VIDĚL BYCH TO NA VÝLET NĚKAM K VODĚ. DOKONALÁ KOMBINACE :o)

 

21. května 2009

TO JE ALE PAŘÁK :o)JÁ UŽ BYL V ŘECE,JUPÍÍÍ. SICE MI TO TAM TY DĚLNÍCI NĚJAK MOC ROZROCHNILI,BŘEHY UPRAVILI,ALE NĚJAK DO VODY VLEZU,HORŠÍ JE TO VEN :o( TAKŽE JSEM HODIL OSVĚŽOVACÍ KOUPEL,PAK SI ZALÍTAL NA LOUCE A MAZALI JSME DOMŮ,PÁČ JE TEDA HIC ŠÍLENEJ. TEĎ HODÍM GAUČING,JSEM ZNAVEN,DOMA JE PĚKNÝ CHLÁDEČEK. VEČÍR PŘIJEDE TETA SE STREJDOU. BUDE SE MI MONTOVAT DRŽÁK NA ŘIDÍTKA PRO TU MOJÍ NOVOU SJŮPER TAŠKU VÝLETNÍ :o) JÁ UŽ SE TAK TĚŠÍM,AŽ VYRAZÍME NĚKAM K VODĚ A JÁ SE PĚKNĚ POVEZU,JUPÍÍÍÍ. TAKY SI MAMINA VYMYSLELA,ŽE MI KOUPÍ KŠILTOVKU,PÁČ BY MI PRÝ PAŘILO SLUNÍČKO NA KOKOS :o) NO,NEVÍM,JESTLI JÍ BUDU NOSTI! NAŠTĚSTÍ JÍ NEMAJÍ,CHICHT. ALE HODNÁ PANÍ VE ZVERÁKU NÁM JÍ OBJEDNÁ A PŘÍŠTÍ TÝDEN BY MĚLA BÝT. VRRR,DOUFÁM,ŽE NASTANE NĚJAKÝ ZÁDRHEL,CHICHT. TAKY MUSÍM PRÁSKNOUT,ŽE MAMINA DOSTALA PARNÍ HRNEC,ABY MI MOHLA ZDRAVĚ VAŘIT MASÍČKO A ZELENINKU,MŇAM. JSEM ZVĚDAVEJ,JAKÉ TO MASÍČKO BUDE. PŘEDSTAVTE SI,ŽE JSEM DOSTAL KUS SYROVÉ FLÁKOTY!! VRRR,AŽ JSEM SE Z TOHO OTŘÁSL HRŮZOU :o) BLÉÉÉÉ,TAKOVÉ MASÍČKO JÁ NECÍÍÍÍ. ALE MAMINA ŘÍKALA,ŽE TETA AJKA POVÍDALA,ŽE JE TO ZDRAVÉ. NO,TETO AJKO,TI TEDA DĚKUJU :o) ALE JÁ TO FÁÁÁÁKT NECÍÍÍÍÍ!!

8. KVĚTNA 2009                                                                       

Po dlouhé době musím naštěkat novinky. Ták za prvé,měl jsem úraz :O( Při lítání na zahradě jsem si nějak ohnul a zlomil pátý drápek na tlapince. Musel jsem k panu doktorovi. Au au. To vám byla bolest. Pan doktor kouknul a povídal,že snad drápek ještě může ustřihnou skoro u lůžka :O( Ach jo. Dostal jsem do zadečku včeličku a za chvilku jsem byl celý pomotaný. Hrozně jsem se bál,co bude. Ale moje maminka mě celou dobu držela,hladila mě a povídala,že všechno bude dobré,že jsem klučík šikovnej...... Pan doktor odstřihl drápek,strašně moc to krvácelo,potom vzal nějakou divnou věc a tou mi drápeček "zatavil",aby zastavil krvácení. Nakonec mi tlapičku ovázal,abych si prý hned se zbytkem drápku nehnul. Já jsem byl pořád mimo. Maminka mě naložila do autíka a odvezla domů. Chtěl jsem chodit,ale moc mi to nešlo. Maminka si ke mě sedla na zem a přemlouvala mě,abych si chvilinku zdřímnul,že potom už bude dobře. Měla pravdu,trošku jsem se prospal a už jsem byl čiperka. Dostal jsem hroznou žízeň a taky hladík :O) Obvázek mi vůbec nevadil,ani v noci jsem se ho nesnažil sundat. Ráno mi maminka nožičku rozvázala a dostal jsem pochvalu,jaký jsem veliký šikulka ♥♥

A teď za druhé: už jsem byl několikrát plavat v řece. No,to vám bylo bájo. Miluju plavání :O)

Tak a ještě musím vyštěkat,že Daffíček už je konečně u paničky v Řecku :O)

 

 

24. DUBNA 2009

Jaro je tady kamarádi a já čím dál víc lítám venku. Takže počítač doma zahálí :O) Snad mi to odpustíte.

A co u nás nového? Pro mě je pořád něco nového a zajímavého. Třeba zrovna v tomhle období u nás hárá půlka sídliště a já mám splašené hormony :O) Celý den poletuju,čmucháčkuju,píšu pesemesky,prostě chlapské starosti. Večer padnu únavou,ale ráno jsem jako rybička.

Ještě musím napsat poděkování hodné kamarádce Elišce a její smečce,která poslala dárky do útulku u nás. No,mrkněte,jakou kopici dárků chlupáčci dostali

14. BŘEZNA 2009    

Tááááák,přežili jsme pátek třináctého. Žádná kalamita se nekonala :o) Musím vám napísat strašnou věc,ve středu mě maminka podrazila,pcháááá. Taky jsem potom řádně trucoval. A co mi provedla? Zatáhla mě k doktorovi!! Trošku jsem si začal okusovat pacičku. Prý,že jdeme na prochajdu. Prdlačky,na prochajdu. K doktorovi strašnýmu,zlýmu,vrrrrrr. Dostal jsem do puďky jednu včálu,nějakou vodičku a bylo. Hrůza a děs,a to se mi maminka ještě chechtala v čekárně,vrrrrrr. Prej jsem se třásl jako sulc. No,co,já to klidně přiznám,že jsem se bál. Nemám ty doktorský chytrolíny rád. Ať si za nima chodí mamina sama.

Jo a ještě bych zapoměl,ještě jeden podraz byl. V úterý!! Prej Matýsku,pojedeme autíčkem. Já jako cvok letěl k našemu autíčku Kájíkovi,těšil jsem se,kam vyrazíme.... Vrrrr,vyrazili jsme,do salonu,vrrrr. Paní byla hodná,ale stejně jí rád nemám!! Ale to nesmím nikde štěkat,bo bych dostal od mamínky na zadek. Ona má tu paní ráda,říká,že je moc šikovná,hodná a ochotná. No,to je ochotná až až! Zase si tam ty dvě vykládaly o mých vláskách,co na ně patlat,no hrůza poslouchat a ještě větší hrůza to všechno vydržet. Abych to dlouho nerozváděl,zase mám objednané nějaké fůůůůůj na moje krásný vlásky,se teda těšim :O( Ale za to tak trošku můžu poděkovat Alence od Budžinky a Daffíčka. Maminka pro ně chce koupit miminkovskou kosmetiku,tak se to muselo v salonu probrat a já se svezl taky. Ach jo. Ale na Alenku se nezlobíííím :O) Maminka mi vysvětluje,že když mám vlásky dlouhé,musíme se o ně pořádně starat,abych byl in a líbil se holkám. A na tohle já zase teda slyším. Pro holky udělám cokoli,takže už se vlastně těším,až nám paní Ivanka ze salonu zavolá,že má pro mě to patlání :O) Holky,těště se ♥♥♥♥♥♥

 

 8. BŘEZNA 2009 

 

Dnes konečně musím udělat zápis do deníčku :O) U nás se zase dělo věcí! Představte si,že jsem měl minulý víkend prodloužený až do pondělka. Byl jsem na chatě s tetou a strejdou. Ne,že by mě maminka doma nechtěla,ale přišla na nás řada s výměnou oken,tak jsem byl,pro mé dobro,takhle "vyexpedován" :O) Když jsem se vrátil v podnělí k večeru domů,nestačil jsem se divit. Všechno bylo jinak. Nábytek,papací místo,prstě všechno! Chodil jsem po bytě a vrčel jsem,páč se mi to vůbec nepozdávalo! Takový nepořádek. V noci jsem maminku pořád budil,protože jsem zvyklý v noci,když nemůžu spinkat,sedět na opěradle sedačky a číhat z okna,pozorovat,co se děje. Jenže sedačka byla od okna daleko. Tak mě maminka musela uklidňovat,drbat na bříšku :O) Říkala mi,že to takhle musíme vydržet do středy. Ach jo! V úterý přišel nějaký cizí pán a u okna něco "šmudlal",docela mě to zajímalo,pozoroval jsem ho a kontroloval,jestli to dělá pořádně,chicht. Když odešel,říkala mamka,že nám doma nadělal pořádný čurbes a budeme muset uklízet. Jenže venku bylo táááák krásně,sluníčko krásně svítilo. Rozhodli jsme,že nám práce neuteče,není zajíc a vyrazili jsme ven. To byla nádhera. Už aby bylo jaro,moc se těším. Když jsme dorazili domů,zjistili jsme,že práce na nás opravdu počkala a dali se do úklidu. No,dali,já to řídil ze sedačky,chicht. A tak mě to unavilo,až jsem z toho usnul. Mamka to zvládla. Ve středu se vše opakovalo,zase přišel ten pán a udělal nepořádek! Musím ale uznat,že byl hodný. Vůbec mu nevadilo,že ho kontroluju,asi ze mě měl respekt,páč jsem strašnej trhač :O) Dokonce mě i hladil,asi si mě chtěl získat,ale to víte,jsem hlava rodiny,tak na mě tohle teda neplatí! Když odešel,opět se u nás gruntovalo. Potom honem ven a zase domů,maminka čekala zase nějaké lidi. Přišli na čas,namontovali žaluzie a mamka zase uklízela. Řeknu vám,bylo to náročné,jsme rádi,že už to máme za sebou!! Ale jinak v domě se buduje dál ,já už jsem z toho zoufalý. Pořád samý rámus,prach,hrůza a děs! Jak jen to jde,tak s maminkou utíkáme pryč. Já se teď nějak začal všeho bát :O( Ale nedivte se,to je samá rána,bourání,fuuuuuj. Prý to musíme ještě tak 3-4měsíce vydržet :O( Co se dá dělat! Budeme to mít potom všechno v domě hezké,ne? Nějak to zvládnu.

A teď se budu chlubit! Vyhrál jsem ve fotosoutěži poukázku na nákup v internetovém obchodě www.pejsekakocicka.cz/ Na webových stránkách obchodu mít celý měsíc tuhle vítěznou fotečku

                                                                    

Jsem hvězda,chicht. No a co si koupím za tolik penízků? S maminkou jsme vybrali krásný pelíšek!! Takže si k výhře připlatíme a já budu mít nové spaní,na které jsem si částečně vydělal,to je bomba :O) Rozhodl jsem se soutěžit i dál. Našeli jsme další soutěže a zkusíme štěstí. Můžete třeba mrknout sem www.hugo-obchod.cz/fotosoutez/kategorie-foto.php?kat=&order=&autor=Petule&kolo=2 Budu rád,když mi pošlete svůj hlas :O)

A to je asi vše. Mějte se všichni príma♥♥Matýsek

 

21.ÚNORA 2009

Jupíííí,konečně pořádná dávka sněhu,jupíííí!! A pořád padá,pořád padá :O) Už je ho tolik,že v něm nejde ani pořádně běhat,musím skákat jako srneček :O) Ale já jsem spokojený,blbnu a válím se,chytám sněhové vločky,prostě si užívám.

Taky se Vám všem musím pochlubit,že jsem dostal opravdový pohled. To je co? A ne jen tak obyčejný,je z véééééliké dálky. Až z Řecka!! Poslala mi ho panička od mojí kamarádky Budžinky. Já na to zíral,no přesně takhle,mamka mně u toho vyblejskla :O)

Ještě než jsem teda začal zírat,tak mi maminka ukazovala u schránky poštu. Já všechno musím kontrolovat. A najednou jsem zbystřil,čapnul jsem pohled do tlamičky a utíkal domů :O) No a teď zase koukala maminka,protože jsem nikdy nic takového neudělal. Já prostě cítil,že je to moje,tak co. A hlavně,že je to od mojí moooooc hodné Alenky ♥♥ Máme pro Alušku překvápko,ale neprozradím :O) protože by si to mohla přečíst a už by to nebylo překvápko,ne?

Taky musím štěknout kamarádíci,buďte na sebe vy i páníci opatrní!! V tomhle počásku číhá nástrah!! Představte si,že do našeho autíčka-Kájíka,narazilo včera večer jiné auto!! Já u toho naštěstí nebyl,jen maminka. Jeden den jí nechám samotnou a hned takový karambol. Nemohla za to. Paní,která jela za ní neubrzdila svého oře a už to bylo. Našemu Kájíkovi se nic nestalo!! Ale paní má fáro pěkně zmačkané. Takže už Kájíkovi nebudeme asi říkat jinak než tank,chicht. Ále co,když to odnesou jen plechy,tak o nic nejde. Jen mamka dneska pofňukává,že jí bolí za krkem. Nějak se to od včerejška rozleželo. Budete to dobrý,ani k doktorovi nešla,není to nějaká hrůza. Jsme moc rádi,že se nikomu nic nestalo,paní byla jen trošku v šoku. Dneska jí mamka volala,že našemu Kájotankovi nic není. Nebylo na něm včera nic vidět,byla tma. Ráno taky nic nenašla,ale raději,pro jistotu,dojela za autodoktorama. Ti našli jen malinko odřenej nárazník. Ale to necháme,i tak paní byla hodně špatná,že bourala,tak jí nebudeme ještě dál stresovat. Tak ještě jednou kamarádi,buďte opatrní,štěkněte na páníky,ať nikam nechvátají,protože opravdu v tomhle počasí to nemá význam. A to nemluvím jen o chvátání v autě. I když jdete pěšky,můžete uklouznout a sádra to jistí :O) Takže lážo plážo plížení :O) To dělá mamina,šourá se jak stará babka,páč má strach o ty svoje nožky. Se nedivim,má jen dvě :O) Haf haf Matýsek

 

7. února 2010

Ahoj deníčku,musím zasejc něco škrábnout,aby se neřeklo :o) Moje maminka je nemocná a stalo se to,co jsme nechtěli. Chytil jsem od ní rýmu. Takže prskám a prskám,vysmrkat se nemůžu,ach jo. Jinak u nás pořád hárají nějaký holky. Asi se domluvily a já nemám chvilku klid. Venku lítám jako blázínek a všechno musím očmuchávat a psát pesemesky. Doma jsem ukňouraný a pobíhám kolem dveří a chci tuze ven. Mám já to ale trápení. No,ale taky mám nového kámoše Majkýho. Jsou mu tři měsíce a je to pěkný ďáblík. Je to kříženeček z útulku. Vypadá to,že si do života nenese žádné trauma. Ničeho se nebojí,je veselý,prostě správnej poděs. Jsme moc rádi,páč víme,co někteří lidé dokážou pejskům udělat. Ale Majký měl štěstí,sice skončil v útulku,jenže se tam neohřál moc dlouho a určitě už na to zapomněl. Má moc hodné paníky a taky mně,velkého kámoše,ne? Když se venku potkáme,pěkně si zařádíme a běda tomu hafovi,který by Majkýmu chtěl něco udělat,to se pak neznám. Ještě musím napsat,že jsem s maminkou pomáhal najít nový domov fenečce,která už asi pána přestala bavit a chtěl jí pohodit i se štěňátkem (které zrovna měla) u útulku. Naštěstí se cestou zastavil u jedné paní,která si fenečku i s mimčem zatím vzala k sobě. Miminko si hodně rychle našla nová panička,ale maminku nikdo nechtěl. Takže jsme pomáhali shánět nějakou dobrou dušičku,která by jí poskytla hezký domov. A povedlo se výborně :o) Fenečka už je třetí týden u moc hodné rodinky. Mají více pejsků,většinou takové,které jejich původní majitelé někde pohodili. Dokonce mají kluka stejné rasy jako je ta "naše" fenečka. On byl moc smutný,protože jeho družku někdo otrávil a strašně moc truchlil. Takže nová panička si vzala naší fenečku kvůli tomu. A opravdu se to vyplatilo. Kluk ožil,je znovu veselý,fenečka od nás je také nadšená a bez kluka nedá ani ránu. Jsou pořád spolu,správná dvojka :o) Nová panička je také šťastná,že ten její psí kluk je veselý tak jako dřív. Fenečka moc dobře zapadla i do celé smečky. Takže super zprávičky. Dostali jsme i fotky z nového domova a moje maminka,nedůvěřivka,se stejně byla podívat,jestli se opravdu má tak dobře,jak nám nová panička říkala. A na vlastní oči se přesvědčila,že je to pravda. Ještě také zjistila,že se z naší fenečky stala závislačka na paničce. Bylo to prý vidět na první pohled. Máme z toho velikou radost,ale i tak jsme dál ve střehu. Maminka se za nějaký čas půjde podívat,jestli i dál je všechno O.K. Takovou si stejně dala i podmínku,když holku nové paničce předávala. Prostě s tím musejí počítat,že se občas budeme chtít přesvědčit,že je o ní dobře postaráno. A nová panička s tím souhlasila. A tak to má být,ne? Už nechceme dopustit,že by ta naše holka zase někde byla nechtěná!!

 

 

 

Hafoj kamarádi :o) Konečně i k nám přišla zima! Tak moc jsem se těšil na snížek a dočkal jsem se,trošku napadal i tady u nás. Bohužel,už je zase pryč,ale i ty dva dny jsem si krásně zablbnul. Slibují,že bude padat další,jsem zvědavý. Moc mně baví lítat v tom bílém,studeném,měkoučkém :o)

A co nového? Na Hafících jsem nalistoval deníček mojí veliké platonické lásky Ajky,no představte si,že ona mně taky miluje,chicht. Jsem moc rád Taky nás moc trápí,že panička od Budžinky,Alenka,je nějaká marod. Poslal jsem jí léčivé pusinky a doufám,že jí bude brzo dobře. Já jsem zatím v pohodě,žádnej bacil mně nebacil. To bude asi tím,že jsem na začátku zimy dostával vitamínky. Sice jsem je vůbec nechtěl baštit,ale nakonec jsem udělal mamince radost a měsíc jsem je polykal a vyplatilo se. Jinak už bych měl určitě kašlík nebo nějakou chřipku,jako ostatní kamarádíci u nás. Je to super :o) Takže všem,co jsou nemocní,přeji brzké uzdravení ♥♥ No a já mažu ven zjistit,jestli už padá sníh. Pac a haf. Matýsek

 

 

26. prosince 2008

 

Hafoj kamarádi :o) A máme po ..... Ježpsíček rozdal co mohl :o) a musíme si zase rok počkat. Ale my,hodní pejsánci,dostáváme dárečky pořád,že jo,takže nám to zase až tak nevadí. A co mi ten Ježpsíček přinesl? Spoooooustu hraček. Bohužel,některé to už mají za sebou,chicht. Tak urputně jsem si s nimi hrál,že to nějak nedopadlo pro ně moc dobře. Tak třeba pejsek,který štěkal,už po mém zuřivém útoku nevydá ani hlásku :o( Škoda,haf...... Taky míček,který mňoukal,už je K.O. Sice mňouká,ale je tak rozkousaný,že mi ho maminka vzala,abych se v pusince nepořezal. Prý ho do něčeho bude muset zašít,tak uvidíme,co vymyslí. Další hračky jsou použitelné :o) plyšový kopačák,velká plyšová kočka - tu jsem teda přepral,ale zatím neroztrhal. Ještě jsem dostal dva plyšové psíky,ňaminky,kšandy a postroj do auta,vestičku,míčky,matračku na váleníčko-takovou jakou mám už doma ...... a já už vám ani nevím. Bylo toho tolik moc. Já nevěděl,kam dřív skočit. No,mrkněte do alba na fotky,ta hromada dárků teda nebyla jen pro mně,ale většina jooooo :o)

Ještě přidám fotečku s kaprem. To vám byl divnej tvor. Si jen tak ploval ve vodě a vůbec na mně neštěkal!! Já si s ním chtěl povídat a on nic. Tak jsem mu za to alespoň upíjel vodičku :o) A moje maminka pořád chodila a říkala,že všude cítí rybu,fuuuuj. Chicht,to jsem byl já,jak jsem si máčel fousky ve vodě :o)

 

 

6. prosince 2008

 

 

 

Kamarádi,doufám,že jste všichni ve zdraví přežili řádění čertů :o) A hlavně ty ukrutné rány od petard. Je to hrůza,vůbec nechápu co z toho ti dvouhožci mají. Moje maminka nadává,ale bohužel,s tím nic jiného asi dělat nejde. Nejsem žádný posera,ale ty rány mi vůbec nedělají dobře. Prý to musíme nějak přečkat do konce roku,pak zase bude klid. Snad to zvládnu. Už 19. prosince mi začínají vééééliké prázdniny. Pojedu na chatičku a domů se vrátím až příští rok! To je,co? Už se moc těším. A hlavně na JEŽÍŠKA :o)

 

 

 

 

 

Téda kamarádi,to je skandál. Včera jsem čekal,že přijede Martin na bílém koni a on nikde! Místo toho leje :o( A já se táááák těšil. Maminka mi říká,že se dočkám,že sníh určitě napadne,ale musím ještě vydržet. Ale já bych ho už chtěl! Kamarádi,taky vás tak baví blbnout ve sněhu? Mně teda jo a moc!

Jinak se u nás už začíná zase "petardit". Teda,výrostci pohazují petardy a to se mi fakt nelíbí. Jenže co nadělám,takhle to už bude až do konce roku. Musíme s maminkou dávat pozor,kde zrovna řádí a vyhnout se jim. Loni jeden takový výrostek hodil petardu přimo pod tlapky mojemu véééélikému kamarádovi. To je ale hnus,co. Jeho panička měla co dělat,aby pejska udržela. Kdyby se jí to nepovedlo,tak by je můj kámoš N. určitě sežral. A pak by zase v TV říkali,jak velký a moc zlý pes pokousal ubohé,hodné dětičky!!!!! Vrrrr,kousnul bych je taky! Já jinak nekoušu vůbec nikoho,ale asi bych se neudržel. To se přece nedělá. Rodiče by to měli výrostkům fakt vysvětlit. A hlavně takové věci snad dětem do ruky vůbec nepatří,ne?

Kamarádíci,páníčci a pánečkové,mějte se krásně,užijte si fajnový prodloužený víkend :o)

 

 

 

No tak po delší době musím něco škrábnout do deníčku. Počásko teda nic moc,máme to tady jako v Londýně,pořád mlha,fuuuuuj. Vůbec se mi to nelíbí. Jsem celej navlhlej,když lítám venku :o( Dneska pojedu na chatičku. To bude bájo. Strašně rád pracuju na zahrádce,chicht. V neděli se vrátím celej udřenej a prospím i celé pondělí. Něco jsem zaslechl o salonu,tak nevím,jestli budu muset zase na stříhání. Paní v našem salonu je mooooc hodná,ale to co mi dělá já vůbec nemám rád. Sice mi stříhá jen vlásky na čumáčku,zadečku a upraví ouška a drápky,ale já to tuze moc nerad. Ach jo,asi mně to nemine. Tak to je asi všechno. Jinak moje maminka pořád něco stříhá a šije,já dělám modelku,zkouším,tak jsem zvědavej,co z toho bude,chicht. Kamarádíci,mějte se všichni moc a moc fajn. Určitě brzo škrábnu něco nového a přidám i nějakou fotečku.

 

 

 

Dneska naši člověkové mají den,který se jmenuje PAMÁTKA ZESNULÝCH. U nás vzpomínáme i na psí kamarádíky,kteří už jsou v nebíčku. Na Alánka-kokříka,který tam odešel v létě,zrovna,když jsem byl na prázdninách. Nemohl jsem se s ním rozloučit,ale vzpomínám na něho často. Sice už to byl dědulka /14 let/,ale byl hodný a já když jsem ho venku viděl,hned jsem k němu letěl,převalil se na zádíčka a ukázal mu,jak si ho fakt vážím. On mně na oplátku nechal očuchávat jeho místečka na trávě. Moc nám to spolu šlo! Alánku posílám ti moc pozdrávků ♥♥ Taky vzpomínáme na kamarády z Hafíků,kteří už běhají po obláčcích. Nikdy jsme je neviděli osobně,ale i tak musíme přiznat,že jsme je měli rádi a s páníkama jsme si vyměňovali a stále vyměňujeme psaníčka. Takže pozdrávek pro Hasánka,Kendíka,Budžinku ♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥ a vlastně posíláme pozdrávky všem pejskům,kočičkám a jiným zvířátkům tam za DUHOVÝ MOST ♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥

 

 

 

A je to tady! Zima!!!!! Dneska u nás foukal tak hnusnej a studenej vítr,že maminka rozhodla: je pravý čas vyndat zimní oblečky! Mám nemocné kdyčle,tak nesmím nastydnout. Naštěstí mně oblečky vůbec nevadí.

Taky se musím pochlubit,mám přidána nová videa. Dneska mi přišel poštou balíček. Maminka mi objednala dobrůtky. Tak mrkněte,jak jsem se do balíčku dostával. Pěkně jsem se u toho vztekal,chicht. No,ale oni to tak strašně dobře zabalili a já už měl tuze velikou chuť na ty ňaminky :o)

 

 

 

Tak dneska poslední kapání do oušek :o)
Někde jsem asi chytil průvan a dostal jsem zánět do ouška i do očička. Očičko se vyléčilo rychle. Ale ouško mně zlobilo pořád,takže jsem musel znovu k doktorovi pro jiné kapičky. Ty už zabrali. Jupíí

 

 

 

Dneska balím a jedu na chajdu. Máme prodloužený víkend až do úterý. No to bude paráda. Už se moc těším. Budu pracovat na zahrádce,to já rád.

 

 

 

24. října 2008

28. října 2008

30. října 2008

2. listopadu 2008

7. listopadu 2008

12. listopadu 2008

4. ledna 2009